Syrop na kaszel w ciąży

Syrop na kaszel w ciążyPhoto: © laboko - fotolia.com

Podczas ciąży musisz odstawić wszystkie preparaty bazujące na syntetycznych składnikach. W tym także syropy na kaszel. Przede wszystkim należy odstawić te zawierające kodeinę, dekstrometrofan i gwajakol. Mogą być niebezpieczne dla płodu.

Kaszel, szczególnie ten intensywny jest dla kobiety w ciąży niebezpieczny. Może wywołać przedwczesne skurcze porodowe. Jak masz sobie z nim radzić? Możesz sięgnąć po apteczne preparaty na kaszel dla kobiet w ciąży. Pytaj o nie lekarza lub farmaceutę. Pamiętaj, że stosowanie leków powinno być wcześniej omówione z lekarzem.

Możesz też sięgnąć po preparaty całkowicie naturalne, łatwe do samodzielnego przygotowania w domu. Domowe syropy na kaszel dla ciężarnej.

Syrop na kaszel w ciąży

Na liście naturalnych syropów na kaszel dla kobiet w ciąży znajdziesz klasyczny syrop z cebuli, z buraków i z imbiru.

1. Syrop z cebuli na kaszel w ciąży

1 dużą lub 2 mniejsze cebule pokrój w kawałki. Wsyp do słoika lub szklanki na zmianę warstwę cebuli i warstwę cukru. Odstaw na noc. Pij po łyżce 3 razy w ciągu dnia.

2. Syrop z buraka dla ciężarnej

2 średniej wielkości buraki i 2 ząbki czosnku zetrzyj na tarce. Całość zasyp grubą warstwą cukru i odstaw na 24 godziny. Syrop pij 3 razy dziennie po 1 łyżce.

3. Syrop na kaszel z imbiru

30dag imbiru obierz i zetrzyj na tarce, następnie zalej go 1l gorącej wody (uwaga, woda nie może wrzeć). Gdy całość ostygnie, dodaj miód i sok z 2 cytryn. Przefiltruj całość przez sito. Pij 2 łyżki co 3-4 godziny.

Do jego przygotowania potrzebujesz: 300g imbiru, 1l wody, sok z 2-3 cytryn, miód wg uznania.

Pamiętaj, jeśli domowe sposoby nie pomagają, udaj się do lekarza.

Inne sposoby na kaszel w ciąży

Poza syropami, w repertuarze domowych sposobów na kaszel w ciąży znajdziesz także inhalacje i płukanki.

Płukanki na kaszel w ciąży

Do ich przygotowania sięgnij po: rumianek, szałwię, nagietek, lipę. Zioła zalej wrzątkiem i parz ok 10min. Tak mocnym naparem płucz gardło 3 razy dziennie.

Inhalacje na kaszel w ciąży

Do przygotowania inhalacji parowych możesz wykorzystać: rumianek, lipę, imbir, nagietek a w ostateczności zwykłą czarną herbatę. Sposób na przygotowanie i wykonanie inhalacji znajdziesz w: Inhalacja parowa w domu.