Co jest dobre na przeziębienie

Coś na przeziębieniePhoto: © shaiith - fotolia.com

Dopadło cię przeziębienie i szukasz czegoś, co jest dobre na przeziębienie a przy tym szybko działa. Podstawą leczenia przeziębienia będzie odpoczynek i spokój. Nawet najsilniejsza dawka leków nie zadziała, jeśli będziesz niewyspany i zestresowany. Ignorując tę poradę szybko znów się rozchorujesz lub nabawisz poważnych komplikacji.

Coś na przeziębienie

Męczy cię przeziębienie a nie masz pojęcia co wziąć? Sięgnij po witaminy. Mogą być pod postacią suplementów lub owoców i warzyw. Obecnie podważa się rolę witaminy C w zwalczaniu przeziębienia. Niektóre badania wskazują jednak, że w dużej ilości witamina C (1000 jednostek) może poprawić odporność i łagodzić przebieg przeziębienia.

Pij możliwie często herbatę z lipy i sok z malin. Uważaj na skład. Żeby taki sok działał, musi być w całości naturalny. Jeśli sam nie przygotowujesz przetworów, zapytaj mamę lub babcię, czy nie mają czegoś w spiżarni. Herbatę słódź żurawiną, sokiem z malin lub miodem. Pamiętaj, że miód powinien być dodawany do letniego napoju. Inaczej traci swoje lecznicze właściwości.

Męczy się katar? Rób inhalacje np. z tymianku, olejków eterycznych (eukaliptus, sosna). Nie masz czasu? Sięgnij po krople i spreje do nosa dostępne w aptece. Przy uporczywym katarze zakup maść majerankową do smarowania obtartego i obolałego nosa.

Masz kaszel? Płucz gardło naparem z szałwii. Za dużo pracy? W aptece dostaniesz spreje i tabletki do ssania na ból gardła i kaszel.

Nie zapomnij o ciepłym ubraniu, właściwym do panujących warunków pogodowych. Szukasz szybkiego sposobu na rozgrzanie się? Zjedz talerz rosołu, ostrą potrawę lub napar z imbiru (starty imbir zalej wrzątkiem, osłódź miodem po ostygnięciu).

Pamiętaj o prawidłowej higienie. Myj często ręce, przede wszystkim po kontakcie z innymi osobami i miejscami publicznymi. Zarazki bardzo łatwo przenieść.

Najlepsze na przeziębienie

Najlepszym naturalnym lekarstwem na przeziębienie jest między innymi:

  • lipa,
  • żurawina,
  • sok z malin (naturalny, 100% z owoców),
  • czosnek,
  • imbir,
  • czarna porzeczka.

Rośliny te pomogą ci szybko pozbyć się przeziębienia i będą najlepsze na przeziębienie, jeśli będziesz stosować je regularnie.

Najlepsza na przeziębienie herbata

Zaparz mocną herbatę z lipy. Osłódź ją konfiturą z żurawiny, sokiem z malin lub czarnej porzeczki. Dodaj kawałek startego imbiru. Napój pij ciepły kilka razy dziennie. Skutkiem ubocznym takiego naturalnego sposobu na przeziębienie będzie częsta wizyta w toalecie w celu opróżnienia pęcherza.