Jak szybko wyleczyć przeziębienie – dla odważnych

© Meditations - pixabay.comPhoto: © Meditations - pixabay.com

Jeśli chcesz pozbyć się uporczywego przeziębienia, możesz wypróbować jedno z dwóch nietypowych domowych rozwiązań. Nie ma gwarancji, że na skutek jednej czy dwóch prób przeziębienie zniknie. Niemniej poniższe sposoby mogą pomóc zatrzymać chorobę i szybko wyleczyć przeziębienie we wczesnej fazie.

Uwaga! Poniższych domowych przepisów na to, jak szybko wyleczyć przeziębienie, nie radzimy stosować u dzieci. Cebula i czosnek w dużej ilości palą gardło, do tego w powyższym połączeniu nie grzeszą atrakcyjnym smakiem, a jakby tego było mało, osoba, które je zjadła wydziela charakterystyczny zapach. Niemniej te sposoby mają na celu “mocno uderzyć” w chorobę. Każdy próbujący poniższe propozycje  powinien dostosować ilość użytej cebuli i czosnku do swoich możliwości. Nie zalecamy przesadzać z ilością czosnku, gdyż roślina ta w nadmiarze może powodować problemy żołądkowe. Łagodniejsze wykorzystanie cebuli i czosnku znajdziesz w tych artykułach: Cebula, Czosnek.

Jak szybko wyleczyć przeziębienie – przepisy

“Sałatka” z cebuli i czosnku

Pół cebuli lub całą małą pokrój w kostkę. Zmieszaj z 2 ząbkami posiekanego czosnku. Dodaj łyżkę oliwy lub oleju lnianego. Posyp cukrem. Zjedz porcję na raz. Jest to domowy sposób, który choć niezbyt przyjemny, powinien przynieść szybkie rezultaty. Niedługo po zjedzeniu “sałatki” powinna pojawić się poprawa samopoczucia.

Czosnek z cukrem

Jeden duży lub dwa małe ząbki czosnku posiekaj. Całość posyp cukrem i zjedz. Tak przygotowany czosnek z cukrem jedz 2 razy dziennie, rano i wieczorem.