Jak leczyć przeziębienie

Jak leczyć przeziębieniePhoto: © Halfpoint - fotolia.com

Pierwszym krokiem do wyzdrowienia będzie odpoczynek i wzmacnianie organizmu. Leczenie potrwa dłużej, jeśli twój organizm będzie słaby, niewyspany i zestresowany.

Prawdopodobnie, będąc przeziębionym, chodzisz do szkoły/pracy. Pamiętaj o odpowiednim ubraniu. Musi zapewniać ci ciepło i chronić przed wiatrem i deszczem.

Dodaj do diety produkty, które działają wzmacniająco i sprzyjają walce z wirusem np. czosnek, imbir, buraki, żurawinę, lipę. Herbatę z lipy parz możliwie często i pij w ciągu dnia. Zadbaj o prawidłowy sen. Spróbuj zminimalizować stres. Przeziębienie może trwać od kilku do kilkunastu dni. Jeśli zamiast słabnąć rośnie w siłę, udaj się do lekarza.

Jak leczyć przeziębienie – 3 możliwości

Chcąc pozbyć się przeziębienia lub mu zapobiec, masz do wyboru trzy sposoby:

  1. Domowe/naturalne sposoby na przeziębienie
  2. Apteczne preparaty na przeziębienie i grypę
  3. Działania prewencyjne

Wśród domowych sposobów znajdziesz wszystkie te działania, które możesz przygotować samodzielnie z owoców, warzyw, ziół i innych produktów naturalnych. Będą to na przykład: syrop z cebuli, płukanka z szałwii, inhalacja z lawendy lub olejków eterycznych, herbata z lipy itp. Korzystając z nich, możesz pozbyć się przeziębienia w krótkim czasie oraz wzmocnić organizm. Więcej porad i przepisów znajdziesz na Domowe sposoby na przeziębienie.

Poprzez apteczne preparaty na przeziębienie i grypę mamy na myśli witaminy w kapsułkach, syropy na kaszel, tabletki do ssania na ból gardła, sztyfty do nosa i wszystkie te produkty, które musisz zakupić w aptece. W czasie choroby przyniosą ci ulgę. Pamiętaj, by czytać ulotki przed zastosowaniem i nie przesadzać z ilością przyjmowanych preparatów.

Zapobieganie przeziębieniu nie jest sposobem na to, jak leczyć przeziębienie, które już cię dopadło. Pozwala za to zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania w przyszłości. Pamiętaj, że nie możesz się zaszczepić na przeziębienia ani na nie uodpornić w stu procentach. Możesz jednak mocno utrudnić wirusom zadomowienie się w twoim organizmie. Wśród takich działań znajdziesz: wzmacnianie organizmu witaminami (w jedzeniu lub tabletkach), częste mycie rąk, noszenie ciepłej odzieży, uprawianie sporów itp. Więcej znajdziesz w artykułach: Jak uniknąć przeziębienia w pracy i szkole, Sen – naturalny sposób na przeziębienie.